GÜVENLİKLİ FLANŞ CEPHE İSKELE SİSTEMİ

GÜVENLİKLİ FLANŞ CEPHE İSKELE SİSTEMİ

Kamalı güvenlikli iskele sistemleri günümüzün en yaygın kullanılan dış cephe iskele sistemidir. Sistemin en güzel özelliği her yapıya her koşulda uyum sağlamasıdır. Kısa parçalarıyla artık bina dönüşleri daha güvenli ve kolay olmaktadır. Eğimli yapılarda yaygın olarak kullanılan iskele sistemi kurulumunun yanı sıra güvenliğiyle de ön plana çıkmaktadır.

Kamalı güvenlikli iskele sisteminin genel olarak tanımı şöyledir ;Her yarım metrede bir yatay boruların olması, çalışma yüzeyinin 3 flanşlı dikeyler oluşturulurken sırt bölgesinin 6 flanşlı dikeylerle oluşturulması, çift sıra kalaslarla birlikte tekmeliklerin kullanılması ve merdiven sistemidir. Kolay kurulumu ve sökülümüyle birlikte istiflenmesi de oldukça rahattır.

Kurtağazlarında bulunan kamalar boru üzerinde uzanacak şekilde yatık olarak tasarlanmış ve sert sactan çekiç darbelerine dayanacak şekilde imal edilmektedir Sadece çekiç kullanılarak kolay ve hızlı kurulur, pratiktir. İskele sistemi kurulumunda dikkat edilmesi gereken sistemin gönyesidir. Kuruluma alt ayar milleri kullanılarak başlanır. Alt ayar milleri üzerine başlangıç ayakları yerleştirilir.Başlangıç elemanları yatay elemanlarla birbirine bağlandıktan sonra üzerine dikey elemanlar yerleştirilir. Dikey elemanlar ikişer metre ara ile yatay elemanlarla birbirine bağlanarak sistem kurulumu tamamlanır Dikey elemanlar gerekli yerlerden birbirine çapraz elemanlarla bağlanır. Sistem tavsiye edilen yerlerden seyyar bina bağlantı elemanı vasıtası ile bina tabliyelerine sabitlenir.